novinky
nový design
nová anketa v menu

Květen 2011

Dancing in blood - 5.kapitola

23. května 2011 v 20:37 | Jezzy


Po kruté zimě se vrátilo slunce a s ním i jaro. Promrzlá země začala znovu ožívat. Rozkvétaly první květiny a zvířata se brobouzela ze zimního spánku.
,,Zaro, je to tady!" zvolal náhle Hektor a přerušil tak Zarovo přemýšlení a uvažování. Vlk se rozeběhl do doupěte. ,,Je překrásný," řekl tichým hlasem a sklonil hlavu, aby se zblízka podíval na svého syna. Gaia se usmívala a přejížděla pohledem ze svého syna na svého partnera. Zaro měl pohled stále upřený na vlče. Jeho srst zářila temnou černou, ačkoliv ještě byla řidká a krátká. ,,Bude se jmenovat Warro," oznámil Zaro a odešel z doupěte. Zamířil přímo k útesu, kde sedával Kert. ,,Kerte. Odedneška jsi strýc." Černý vlk se na něj zezačátku nedůvěřivě podíval. Potom se usmál a zamumlal: ,,Gratuluju k potomkovi.." Zaro se zasmál a rošťácky do Kerta strčil. Rozpoutal divokou honičku, při níž chytaly jeden druhého. Náhle si Kert všiml kocoua, vysedávajícího na nedalekém stromě. Urko nesouhlasně zavrtěl hlavou a vážným pohledem pozoroval Kerta. Vlk se zarazil. Naznačil Zarovi, aby přestal a znovu se usadil k útesu. Zaro sklopil oči a zadíval se do země. Gaia si nepřeje aby někdo chodil do doupěte, proto Wra uvidíš až vyleze ven.." poté odešel za svou partnerkou a svým synem.
Jak je možné, že se tak změnil? přemýšlel cestou Zaro, možná mu ta pomsta otevřela oči. Jindy by si vůbec nechtěl hrát! Ale proč naší hru tak náhle zastavil? Na tohle asi odpověď nikdy nedostanu..

...O dva měsíce později...
Vlče se pomalu vybatolilo houpavou chůzí z doupěte. Zaro se na tmavé vlče hrdě usmíval. Kert ho pozoroval kritickým pohledem. ,,Je tak malý a drobný," stěžoval si Warův strýc, ,,a slabý." Kert, naprosto zklamaný svým synovcem. Zaro byl ze svého bratra smutný. A Gaia se cítila uraženě, přece nemůže takhle nadávat jejímu vlčeti!
Kert si sedl na kraj útesu. Ze křoví vyšel černo-šedý kocour. ,,Urko, tolik jsem si přál, aby se mi podobal. Přitom je malý a slabí.." svěřil se Kert svému věrnému příteli.
,,Tak ho udělej silnějším."
,,Hm, a jak?"
,,Kerte, copak jsi tak hloupý?"
Kert se zamračil: ,,Asi ano!"
,,Tak se hned nerozčiluj.. Vykrm ho, ale nenech ho ztloustnout. Uč ho jak žít. Udělej z něj silného vlka," s těmito slovy se kocour zvedl a odcházel. Kert ještě chvíly zadumaně hleděl před sebe. Asi má pravdu.. Pomyslel si.

Dancing in blood - 4.kapitola

20. května 2011 v 6:00 | Jezzy |  Příběh
DANCING IN BLOOD
kapitola čtvrtá - Zima
Urko se neukázal celý podzim a Kert ztrácel naději, že ještě někdy kocoura uvidí. Začal padat první sníh a tím začínalo i těžké období, kdy je o jídlo nouzi. Kert ještě nikdy nebyl přes zimu ve smečce, ale tušil, že bude těžké dělit o kořist, které už tak bylo málo.
,,Já půjdu s Leilou a Fagem a ty, Kerte půjdeš s Wichitou a Hektorem," řekl Zaro, aby každý věděl, s kým má jít lovit. A tak se i stalo. Kert šel před Wichitou a za nimi Hektor. Vytrvalým poklusem se draly sněhem, který byl nyštěstí prašan, takže neřezal do tlapek. ,,Pšt!" zašeptala náhle Wichita a naznačila jim, že za nevelkou skálou něco je. Vlci se ke skále opatrně přiblížily. Uviděly stádo sobů. ,,Musíme najít nejslabšího jedince," řekl Kert. ,,Ale prosimtě, jsme tři! Toho složíme raz, dva!" křikl Hektor a rozeběhl se ke stádu. Wichita ho hned následovala. A Karovi nezbylo nic, než běžet za nimi. Sobí samice se rozutekly a do popředí vyšel obrovský samec, největší, jakého kdy Kert viděl. Ale ani to dva nerozvážné vlky nezastavilo. Vrhly se na soba, který v ten okamžit pohodil hlavou tak šikovně, ať to bylo úmyslně nebo ne, Wichita dopadla na jeho rohy a poranila si břicho. Hektor se soba pokusil kousnout do nohy, ale velké zvířa bylo rychlejší a koplo ho do čumáku. Vlk zakvíkl a poodběhl. Wichita se snažila zvednout ze země. Krev z jejího břicha se vsakovala do sněhu, který získával rudou barvu. Kert se jí rozeběhl na pomoc. Hektor stál opodál a vyděšeně scénu pozoroval. Nebýt Kerta, už dávno by běžel pryč, ale nechtěl se ztrapnit. Kert skočil sobovi, který se naštvaně rozešel k Wichitě, na záda. Zvíře padla pod tou tíhou, ale hned se zase zvedlo a udělilo kertovi ránu do boku. Kert věnoval pohled Wichitě a pomyslel na útěk. ,,Ne, to tě nesmí ani napadnout," uslyšel známí hlas. Za Kertem stál Urko. To vlkovi dodalo odvahu a vrhl se na soba. Zaryl mu své bílé tesáky do krku tak silně, že se znovu setkaly a krk soba prosekly naskrz. Sob se skácel k zemi a s prázným pohledem naposledy vydechl. Hektor se odvážil přijít blíž. Wichita se konečně zvedla a malátným krokem se dopotácela ke Kertovi. ,,Děkuju," hlesla tiše.
Za několik hodin už Wichita spala v doupěti. ,,To od tebe bylo hezké, že jsi riskoval svůj život," chválil svého bratra Zaro. ,,Musím, ty a tvá smečka jste má jediná rodina." Zaro se zadíval do země a poté zvedl zrak a zadíval se svému bratru hluboce do očí. ,,Dlouho ne. Má partnerka Gaia čeká mladé." Karo se pousmál. Tolik nových pocitů.. Radost, nejistota, možná i vztek, že sám mládě nikdy mít nebude. Zaro položil svou tlapu bratrovi na rameno a zašeptal: ,,Jsem rád že jsi se vrátil.. Chyběls mi."

Čtvrtej obrázek - zase vlk! xD

18. května 2011 v 19:27 | Jezzy |  Jezzy se učí
Nenapadá mě, co k tomu napsat. Je to jenom taková zkouška! xDBez nadpisu..

18. května 2011 v 18:58 | Jezzy
Je to tady zase - potřebuju se vypsat! A mám takový špatný pocit, že mě blogaření nebere tolik jako dřív. Jo, ráda zkoumám cizí blogy, ale opravdu strašně ráda hraju hry a kvůli nim mi nezbívá čas na net. Jasně, kdybych seděla celej den u PC, tak by se to dalo stihnout, ale takhle asi ne. No, vraťme se k tématu. Potřebuju se vysat. Právě jsem na jedný on-line hře potkala jednu holku, co poslouchá metal, rock a prostě dobrou muziku. Je to šílený, ve světě sračkoidní hudby narazit na takovou osobu - máte pocit, že nejste na sami. Že na vaší loď nastoupil další pasažér. :) A taky.. Vždycky jsem si říkala, že kjdybych byla ve filmu, určitě bych byla záporák. Ale dneska jsem dost přemýšlela (asi až moc, nějak mě bolí hlava :DD). Víte, já nesnášim když někdo trpí. Přitom si přeju jednomu hajzlovi od nás ze třídy poškodit páteř a až nebude moct chodim, tak se mu smát že neumí hrát fotbal! :D Jo, trošku morbidní. xD Prostě nesnášim lidi - přitom některý mám ráda až moc.. Divný. Vůbec nevim co mi mám myslet. Čim víc přemýšlim, tim míň toho vim! Ach jo! Nebo ach ne? Nevim.. No, každopádně, teď jdu oběhnout. Pod timhle článkem je další DIB a zejtra nebo pozejtří bude další díl.

Dancing in blood - 3.kapitola

18. května 2011 v 6:22 | Jezzy |  Příběh
DANCING IN BLOOD
kapitola třetí - Nový život

Kert s ušima nastraženýma, svaly napjatými, kráčil po lesní stesce. Cítil se strašně. Věděl, že ho pozorují jiní vlci. Konečně vyšel z lesa a octl se na nevelké mýtině.
Uprostřed byla malá jeskyňka, kterou napůl kryla vrba se svěšenými větvemi. Podél jeskyně protékal mírný potůček, který u lesa mizel ve křoví.
Kert pomalu šel k doupěti. Před doupětem se zastavil a zavolal: ,,Zaro!" Z jeskyně vyšel šedý vlk. Klidným pohledem přelétl přes Kerta. ,,Co tě přivádí až sem, bratře?" zeptal se. Kert vyprávěl svůj příběh. Jak putoval a hledal Aneu a jak jí nakonec i s jejím synem zabil. Zarovi přišel bratr neskutečně krutý. Naštvaně na Kerta pohlédl. ,,Ale Anea naši sestru nezabila schválně. byla to obrovská nehoda!" Kert zavrčel. Nesnášel ty řeči a navíc si to nechtěl přiznat - nechtěl se cítit provinile. ,,Zaro, můžu zůstat u tebe ve smečce? Budu vám pomáhat lovit a nebudu přítěž.." Zaro se zamyslel. Bratra, který byl vždy krutý a zlý ve smečce nechtěl. Ale stále to byl jeho bratr. ,,Můžu ti dát jednu šanci.." připustil nakonec Zaro. Kert se pousmál na svého bratra. ,,Díky..."
Dny plynuly a Kert splynul se smečkou. Nevyhedával společnost ostatních vlků, proč taky, když celý život žil samotářsky? Lovil dobře, z každé kořisti si vzal svůj podíl a jako temný stín zmizel v lese. Ostatní ze smečky k němu chovali jistý respekt, nikdo se s ním nepokusil spřátelit.
Léto pomalu končilo a nasal podzim. Kert se každým dnem cítil víc nesvůj. Někde v sobě cítil, že musí odejít. Ale trápila ho ještě jedna věc. Urko se stále nevracel. Kert každý večer sedal na útesu, pod kterým se nerozkládalo moře, ale louka. Pozoroval západ slunce a přemýšlel o životě. Slunce vždy zapadlo za hory a ve tmě, která nastala, šel z tmavého vlka vidět jen stín a pár sytě zelených očí.

Dancing in blood - 2.kapitola

12. května 2011 v 8:00 | Jezzy |  Příběh
DANCING IN BLOOD
kapitola druhá - Urko
Kert běžel temnou nocí. Nevěd kam má běžet. Celý život měl jediný cíl - pomstít se a zabít Atoma a Aneu. Teď ale nevěděl co dál. Zastavil se u lesa a zadíval se kamsy do dáli.
,,Psst" ozval se náhle, neznámo odkud.
Kert se rychle rozhlédl, ale nikoho neviděl. ,,Tady, na stromě!" Vlk zvedl hlavu a všiml si kočky, která seděla na větvi. Zavrčel. ,,Co tady chceš, a hlavně, co chceš po mě?" vyštěkl. Kocour se pousmál. ,,Řekněme, že tě pronásleduji celý život. Ještě než tvá matka zemřela, požádala mne, abych na tebe dohlížel a provázel tě životem. Nebo si myslíš že byla náhoda, když si v pustinách narazil na mrtvého králíka? Pche!" koucour se odmlčel, ale za chvíly zase pokračoval: ,,Když už nejsi posedlý pomstou, která je špatná. Můžeš založit smečku.. Tak si to vždy přál tvůj otec."
Kert se zadíval kamsy do dály. Přemýšlel o kocourovích slovech. Po další chvíly ticha se zadíval na kocoura. ,,Musím najít svého bratra."
Koucour se ušklíbl: ,,Kerte, ani se mě nezeptáš na jméno a už chceš abych hledal tvé příbuzné? Jak nezdvořilé!" Šalmička se zasmála a probodla vlka pohledem.
Černý vlk netrpělivě zavrčel: ,,Jak se jmenuješ?" ,,Urko." ,,Dobře Urko, pomůžeš mi najít bratra?" ,,Možná.." ,,Prosím..." ,,Dobře, pojď za mnou!" Kocou seskočil ze stromu a rozeběhl se trávou, která ho převyšovala. Urkovi to ale nedělalo žádný problém, běžel přesně tan, kam chtěl.
Kert a Urko putovali dva týdny. Když konečně dotazily na hranice Země hojnosti, kde žil Kertův bratr Zaro, Urko vyčerpáním sotva popadal dech. Z celých čtrnácti dní cestování prospali pouze pět dní. Kert, který byl zvyklí na velkou zátěž neměl problém, ale postarší a míň vytrvalý Urko cestu tak snadno nezvládl. ,,Jdi po lesní stezce a najdi doupě. Tvůj bratr ti nebude důvěřovat. Ujisti ho že mu nehrozí nebezpečí. Za pár dní se vrátím zjistit jak se ti vede," s těmito slovy kocour odcházel. Kert se tedy vydal po lesní stezce.

Novinkýýý

10. května 2011 v 17:51 | Jezzy |  Novinky
Takže, jako vždy nevím co přidávat, navíc poslední dobou jsem závislá na PC hře Assassins creed brotherhood a tak na net chodim strašně málo. :) Další kapitolu DIB čekejte ve čtvrtek. A teď jdu oběhnout. :D

Dancing in blood - 1.kapitola

5. května 2011 v 10:00 | Jezzy |  Příběh
DANCING IN BLOOD
kapitola první - ztráta

Tichou noc narušilo divoké a vzteklé zavrčení. V malé temné jeskyni se krčil mladý, dvouroční vlk Atom a snažil se zastrašit svým vrčením staršího, silnějšího a většího vlka. V tu dobu se k jeskyni hnala matka mladého vlka, Anea. Tiše jako stín odrazila od země a skočila velkému vlkovi na záda. Ten se s ránou svalil na zem, ale v okamžiku zase stál na všech čtyřech.
,,Nepřibližuj se k mému synovi Kerte, nebo za sebe neručím!" vyštěkla vlčice a její bílá srst se naježila vzteky. Velký černý vlk, Kert, se jen zasmál a vrhl na ní povabený pohled. ,,Ale, snad si nemyslíš, že mě vy dva přeperete!" Atom vytřeštěnýma očima pozoroval matku a vlka. Měl sto chutí vyskočit a na Kerta zaútočit, ale i když byl v boji celkem dobrý, Kerta by nedokázal zabít ani s matčinou pomocí. Možná.
,,Kerte," začala Anea ,,znáš vlčice, když chrání své potomky. Nechtěj to zažít!" Vycenila sví bílé tesáky ostré jako čerstvě nabroušené nože a z hrdla se jí ozvalo děsivé zavrčení. Kert už neměl náladu na dráždění vlčice. Zaútočil. Rychlím a nečekaným výpadem popadl Aneu, která nestihla uhnout a mrštil s ní o zeď. Vlčice se nemohla ani hnout, ale byla při vědomí. Pokusila se postavit, ale rána do hlavy jí téměř omráčila. Kert se přiblížil k Atomovi. Mladý vlk udělal výpad podobný tomu Kertovému a podařilo se mu zranit Kertovo oko. Vlk hrozivě zavyl bolestí a vrhl se na Atoma. Anea se stále snažila zvednout. Kert srazil Atoma na zem a chytil ho za krk. Vlčice se konečně postavila a skočila po Kertovi. Vlk ale pohotově uhnul a roztrhl Atomovi hrdlo. Jeskyni zaplavil pach krve. Kert se naposledy šíleně zasmál a vyběhl z jeskyně. Anea se svalila vedle svého mrtvého syna. ,,Atome.." zašeptala a po tváři jí stekla jedna z mnohých hořkých slz.

Řetězák

5. května 2011 v 6:34 | Jezzy
Blbost, ale je nuda a už nemám čas! :D
Jsem: Šílená, blbá, kreativný :D, agresivní xD
Nejsem: Optimistka, přátelská
Chtěla bych: Aby skoro všichni lidi vychcípaly.
Nechtěla bych: Aby se něco stalo našim zvířatům. ♥
Jsem závislá na: PC =D A zvířatech - hlavně psech :)
Nesnášim: Lidi
Potřebuju: Zvířata a přírodu - bez toho nemůžu bejt. :D
Nepotřebuju: Lítost, lidský přátelé! xD
PS.: Vás mám ráda, ale třeba lidi ze třídy jsou svině, skrytou čepelí na ně! xD

Úvod k příběhu

2. května 2011 v 9:00 | Jezzy
Příběh bude převážně o vlcích, avšak svou roli v něm budou mít i koně, lišky nebo třeba kojoti. Nejdůležitější role vlastně ai nebude, protože všechny postavy budou důležité. A o čem příběh přesně bude? O tom se dočtete v prví kapitole! :)